Mon. Jul 22nd, 2019

Rexha Gold

Ekskluzive

Kërcënon Serbia, e mban ushtrinë në gjendje gatishmërie

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, ka thënë se presidenti Aleksandar Vuçiq, me të cilin ai kishte sot një takim, urdhëroi që niveli i...

Kush ishte polici që e ka përcjellur në qdo hapë të tij (Foto të rralla)

Ky është Fatmir Kastrati polici I cili e ka përcjellur në qdo hapë Ibrahim Rugovën. Në faqen Gjallë e kam Ibrahim Rugovën një lexues ka...

Deklarata befasuese e Albin Kurtit sot në protestë

Deklarata befasuese e Albin Kurtit sot në protestë Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, teksa ka mbajtur fjalim para protestuesve sot në Prishtinë, ka thënë...

Pamje ku Njësia e “egër” ruante në çdo hap Thaçin në veri

Pamje ku Njësia e “egër” ruante në çdo hap Thaçin në veri Njësia më e “egër” e Policisë së Kosovës, NJSI (Ish-FIT) përcolli nga orët...

Vjen goditja e radhes kundër Vjosa Osmanit

Vjen goditja e radhes kundër Vjosa Osmanit Astrit Haraqija, eksponent i LDK-së, por kundërshtar i Isa Mustafës, ka komentuar pjesëmarrjen e dy deputetëve të LDK-së,...

Opinione

Kam mundur me qenë kamarier, ama jam bërë gazetar

Ia nisa të punoja në ndërtim, në një firmë private. Punova thuajse mbi 1 muaj, rëndë, nxehtë, presion, shumë punë dhe në fund pak pare,...

Komuniteti Shqiptar në Filadelfia u bë me ndërtesë të re për Qender Kulturore

Nga data 4 Korrik, kur u miratua nga organi përkatës, kërkesa jonë për blerjen e ndërtesës dhe deri sot më 23 Korrik 2018, ishte kohë...

Ftesa për udhëheqje të dialogut, Avdullah Hoti i kundërpërgjigjet Thaçit

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti i është kundërpërgjigjur ftesës së presidentit të vendit, Hashim Thaçi për udhëheqjen e...

Ballkani midis Bashkimit Evropian, Rusisë dhe Turqisë

Sa është i ndikuar Ballkani Përëndimor nga fuqitë e mëdha botërore dhe cilat interesa gjeostrategjike janë duke u ndeshur në Gadishullin Ballkanik? A është duke...

Ali Hertica: Në shtet të dobët nuk është promovim sundimi i ligjit

Ali Hertica: Ligji dhe forcimi i kapaciteteve të policisë dhe gjyqësorit, për të realizuar të ashtuquajturit krim “victimless” mund të ketë ndikim të madh në...

Halil Gashi: Dialogu me Serbinë, leni kopallat e bëhuni bashkë

Qytetarët e Kosovës janë lodhë nga kontestimet e juaja që po ia bëni njëri tjetrit, janë lodhë nga zhurma qoroditëse që subjektet politike po e...