Debat Me Te Ashpër Nuk Keni Pa, Baton Haxhiu Dhe Berat Buzhala Përplasen Keq, “ PO Shuj Allahile, Ti Je Ksi I ….”

Gazetari Baton Haxhiu ka folur për çështjen më të përfolur të javëve të fundit në vend, atë të shkëmbimit të mundshëm të territoreve mes Kosovës e Serbisë. Në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, ai ka komentuar idenë e presidentit të vendit, Hashim Thaçi, për “korrigjim kufijsh” me shtetin fqinj. Haxhiu ka thënë se marrja e Luginës së Preshevës nga ana e Kosovës është “ide e çmendur”. Shtypni hapësirën me poshtë për videon