Haradinaj pas takimit me SBASHK-un, jep lajmin e papritur për të gjithë mësimdhënësit

Haradinaj pas takimit me SBASHK-un, jep lajmin e papritur për të gjithë mësimdhënësit
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është deklaruar pas takimit që pati me përfaqësuesit e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës.

Haradinaj ka deklaruar se në takimin që pati me kryetarin e SBASHK-ut, Rrahman Jashari dhe ministrin e Arsimit, Shyqyri Bytyqi kanë propozuar rritjen e pagave.