Ish-këshilltari i Isa Mustafës: PDK mendjehapur, vijat e kuqe të LDK-së një populizëm i Vjosa Osmanit

Analisti Faton Abdullahu ka komentuar çështjen e koalicioneve paszgjedhore, duke përmendur mundësitë e një bashkëpunimi mes Lidhjes Demokratike dhe Vetëvendosjes.

Abdullahu tha se ka diçka që mund ta hendikepojë LDK-në, nëse vendoset për një koalicion me VV-në, ndërsa theksoi që për këtë do të pyeten nënkryetarët dhe kryesia por jo Vjosa Osmani, njofton Klan Kosova.