Në meçin për 80 mijë dollarë e godit grusht në ‘cullë’ të barkut, ja çka ndodhi më pas

Në meçin për 80 mijë dollarë e godit grusht në ‘cullë’ të barkut, ja çka ndodhi më pas
Një video me pamje brutale tregon dy burra të cilët luftojnë me njëri-tjetrin në një ndeshje boksi, në një park të braktisur të makinave.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, dueli në mes tyre u xhirua në një ‘vend të fshehtë’ në Hemel Hempstead, Angli, duel ky që ka pasuar një zënkë të filluar në një pijetore më shumë se një vit më parë.

Ata u emëruan si Joe Joyce – me nofkën ‘Hulk’ – dhe Patrick Nevin, i njohur si ‘Bigfoot’.

Çifti përfunduan në gjak që derdhej nga fytyrat e tyre dhe refuzonin të ndalonin luftimet, pavarësisht se ‘gjyqtarët’ kishin kërkuar ndërprerjen e luftës.

Pas 40 minutash të luftës brutale, Nevin dorëzohet duke e lënë Joyce të fitojë me një nokaut teknik dhe të merr paratë e një çmimi prej 80,000 dollarë.

Siç bëhet e ditur, basti ishte vënë nga dy familjet e tyre, secila nga 40 mijë dollarë secila. /Telegrafi/