Çfarë po thonë fansat e Anglisë po thonin për Jamie Vardyn pas barazimit me Italinë është interesante

Jamie Vardy i dha fund një makthi total në fanellën e Anglisë gjatë fitores 1-0 kundër Holandës të premten, me sulmuesin e Leicesterit që nuk preku farë topin për 22 minuta në fushë.
Është një prej atyre statistikave më të tmerrshme që mund të regjistrohen në futboll, por Gareth Southgate i ofroi atij një mundësi të dytë për ta treguar veten.

Vardy u përfshi nga fillimi përkrah Raheem Sterling në qendër të sulmit, me Jesse Lingard dhe Alex Oxlade-Chamberlain prapa.

Sulmuesi i Leicesterit shënoi pas vetëm 26 minutave lojë pas një pasimi nga Lingard.