Florin Krasniqi: Ilir Konushevci nuk është privuar nga jeta nga serbët

Ish-deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Florin Krasniqi, është i ftuar sonte në emisionin Pressing Zgjedhor në T7.

Krasniqi ndër të tjera në ëktë emision ka folur edhe për heroin kombëtar Ilir Konushevci i cili ishte vrarë gjatë kohës së luftës në rajonin e Tropojës.

“Ilir Konushevcin e kam dashur shumë dhe kam besu në të”, ka thënë Krasniqi.