Tue. Jun 25th, 2019

Haradinaj i jep ‘ultimatum’ Thaçit: ‘Nëse nuk e largon idenë e kufijve..’ (VIDEO)

Haradinaj i jep ‘ultimatum’ Thaçit: ‘Nëse nuk e largon idenë e kufijve..’ (VIDEO)Kryeminstri i Kosovës, Ramush Haradinaj është deklaruar edhe një herë për idenë e presidentit Thaçi dhe Vuçiq për shkëmbim territoresh mes dy shteteve.Presidenti Hashim Thaçi së fundmi disa herë ka këmbëngulur për idenë e ‘korrigjimit’ të kufijve, diçka që e kundërshtoi kryeminstri Ramush Haradinaj.

Haradinaj e ka përsëritur edhe disa herë më herët se Kosova nuk ka tokë për t’i dhënë shtetit serb.ne videon 5 sekondshe gjendet ngjarja e plote vetem per ju K.L.I.K.O.J.E